Wizyta policjantów na półkoloniach - Informacje - Policja Łódzka

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Wizyta policjantów na półkoloniach

Sieradzcy policjanci odwiedzili dzieci wypoczywające na półkoloniach w Przedszkolu Fun&Play. Była to doskonała okazja, aby przypomnieć najmłodszym o zasadach bezpieczeństwa w czasie wakacji.

Od początku wakacji  sieradzcy policjanci podejmują różne działania, aby zapewnić bezpieczny wypoczynek, szczególnie najmłodszym mieszkańcom powiatu. W ramach trwającej akcji profilaktycznej „Bezpieczne Wakacje 2020”,  mundurowi spotkali się z uczestnikami półkolonii. Policjanci zwrócili uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą spotkać ich podczas wakacji. Przypomnieli dzieciom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w domu oraz podczas zabawy. Omawiali podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drogach oraz jak bezpiecznie zachować się w kontakcie z nieznajomymi.

Największą atrakcją był dla dzieci pokaz wyposażenia policyjnego radiowozu oraz zaprezentowane sygnały świetlne i dźwiękowe. Uczestnicy półkolonii otrzymali od policjantów tematyczne malowanki. Dzieci zadawały policjantom wiele pytań oraz chętnie dzieliły się swoją wiedzą na temat bezpieczeństwa.

  • dziecko za kierownicą radiowozu
  • dzieci z policjantką przy radiowozie
  • dziecko za kierownicą radiowozu