Piłeś – nie jedź! - Informacje - Policja Łódzka

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Piłeś – nie jedź!

W miniony weekend piotrkowscy policjanci zatrzymali 4 osoby, które kierując w stanie nietrzeźwości spowodowały wypadek i kolizje drogowe. Policjanci po raz kolejny apelują do kierowców o ostrożną i rozważną jazdę. Pamiętajmy, że wsiadając za kierownicę po alkoholu stwarzamy śmiertelne zagrożenie nie tylko dla siebie ale też dla innych uczestników dróg.

Niestety pomimo licznych apeli, ostrzeżeń i postępowań karnych na drogach nie brakuje pijanych kierowców. Potwierdzają to niestety zdarzenia minionego weekendu. Na terenie miasta i powiatu policjanci zatrzymali 4 osoby, które kierując pod wpływem alkoholu spowodowały 3 kolizje oraz 1 wypadek drogowy. W dwóch przypadkach doszło do obywatelskich ujęć. Pamiętajmy, że widząc kierowcę, którego zachowanie może wskazywać na stan nietrzeźwości, należy powiadomić policję pod numerem alarmowym 112. Za każdym razem policjanci reagują na takie zgłoszenia. Alkohol zmniejsza szybkość reakcji, powoduje problemy z ostrością widzenia i oceną odległości od potencjalnej przeszkody. Nietrzeźwy kierujący przecenia własne umiejętności i błędnie ocenia sytuację na drodze. W ten sposób stwarza ogromne zagrożenie dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego. Niejednokrotnie takie sytuacje są w swoich skutkach tragiczne.


 

Po raz kolejny apelujemy o rozsądek na drodze! Bądźmy odpowiedzialni, nie wsiadajmy za kierownicę pod wpływem alkoholu, a jeżeli widzimy nieodpowiedzialne zachowania innych reagujmy.

Przypominamy, że za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 2, zatrzymaniem prawa jazdy i zakazem prowadzenia pojazdów do 10 lat.

Spowodowanie wypadku śmiertelnego w takim stanie zagrożone jest karą 12 lat więzienia !


 

  • oznaczenie radiowozu