Policjant wracając po służbie do domu zapobiegł tragedii - Informacje - Policja Łódzka

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant wracając po służbie do domu zapobiegł tragedii

Służyć ludziom – obowiązek i przywilej, takie hasło każdego dnia przyświeca policjantom. Dzięki szybkiej reakcji funkcjonariusza, który wracał po służbie do domu udało się uratować życie ludzkie. Policjant niemal w ostatniej chwili zdjął z torowiska tramwajowego mężczyznę, który tam upadł i nie wstawał.

1 sierpnia 2020 roku około godz. 23:00 funkcjonariusz Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Łodzi, mł. asp. Radosław Ostrowski,  po zakończonej służbie , wracał samochodem do domu. Czekając na zielone światło na skrzyżowaniu ul. Kopcińskiego z ul. Narutowicza w Łodzi zauważył jak stojący na przystanku tramwajowym mężczyzna nagle traci równowagę i upada na tory.  Długo nie podnosił się. Funkcjonariusz nie wahając się ani chwili zatrzymał swój pojazd i pobiegł w kierunku leżącego mężczyzny. Pamiętając o zasadach bezpieczeństwa, sprawdził czynności życiowe  a następnie niezwłocznie ściągnął go z torów tramwajowych  na bezpieczną część przystanku.  Po chwili z dużą prędkością nadjechał tramwaj.  Na szczęście nie doszło do tragedii. Policjant wyczuł od mężczyzny silną woń alkoholu, kontakt z nim był bardzo utrudniony. Funkcjonariusz natychmiast wezwał na miejsce pogotowie ratunkowe i powiadomił oficera dyżurnego łodzkiej komendy policji. W trakcie wykonywanych na miejscu czynności przybyły patrol ustalił  tożsamość uratowanego. Okazał się nim 27-letni mieszkaniec Łodzi.  Dzięki szybkiej reakcji policjanta Łodzianin szybko i bezpiecznie trafił do domu.

To nie pierwsza taka sytuacja, kiedy  policjant łódzkiej drogówki ratuje życie.  Ten sam funkcjonariusz 2 miesiące temu podczas powrotu do domu po zakończonej służbie na Alei Mickiewicza w Łodzi pomógł mężczyźnie, który stracił przytomność i leżał na ruchliwej , kilkupasmowej jezdni. Błyskawiczne i zdecydowane działanie, a także odwaga policjanta w tym przypadku również zapobiegły  tragedii.

 

sierż. szt. Jadwiga Czyż

WRD KMP w Łodzi

 

  • policjant w mundurze przy radiowozie
Ładowanie odtwarzacza...