Policjanci zatrzymali nietrzeźwego dzięki reakcji świadka - Informacje - Policja Łódzka

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali nietrzeźwego dzięki reakcji świadka

Godną naśladowania postawą wykazał świadek, który przyczynił się do zatrzymania nietrzeźwego kierowcy. Nieodpowiedzialny 59-latek wsiadł za kierownicę fiata mając w organizmie prawie 3 promile alkoholu. Dzięki wzorowej reakcji świadka być może nie doszło do tragedii na drodze. Mężczyźnie grozi teraz kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło 3 sierpnia 2020 toku  po godzinie 22-giej.  Dyżurny otrzymał zgłoszenie, że w rejonie Bełchowa fiatem kieruje osoba, która może być pod wpływem alkoholu. Świadek powiadomił policję i jechał za nim. Skierowani na miejsce policjanci zatrzymali w rejonie Stachlewa fiata punto. Za kierownicą znajdował się 59-letni mieszkaniec powiatu łowickiego. Od mężczyzny czuć było silną woń alkoholu. Badanie stanu trzeźwości wykazało prawie 3 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna zakończył  jazdę, stracił uprawnienia do kierowania. Ponadto grozi mu teraz kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Nietrzeźwi kierowcy stanowią ogromne zagrożenie na drogach. Dzięki wzorowej postawie obywatelskiej przypadkowego świadka został wyeliminowany z ruchu kolejny nietrzeźwy kierowca. Dzięki reakcji osoby postronnej być może nie doszło do tragedii na drodze. Widząc taką sytuację nie wahajmy się powiadomić policję.W ten sposób można uratować czyjeś zdrowie lub życie, bo przecież po drogach poruszają się także inni użytkownicy dróg.