Tragiczny wypadek w Redzeniu - Informacje - Policja Łódzka

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Tragiczny wypadek w Redzeniu

Sieradzcy policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Sieradzu wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku do którego doszło w miejscowości Redzeń. W wyniku czołowego zderzenia fiata punto z forem, śmierć na miejscu poniósł 71–letni kierowca fiata.

Do wypadku doszło 4 sierpnia 2020 roku  około godz. 14.30 w miejscowości Redzeń.  Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący fiatem punto 71- letni mieszkaniec powiatu sieradzkiego,  na łuku drogi, z nieustalonych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się czołowo z fordem s-max kierowanym przez 39 – letnią mieszkankę powiatu łaskiego. W wyniku tego zdarzenia kierowca fiata poniósł śmierć na miejscu. Kierująca fordem oraz dwie pasażerki w wieku 7 i 33 lat zostały przewiezione przez ekipę pogotowania ratunkowego do sieradzkiego szpitala. Policjanci z udziałem technika kryminalistyki pod nadzorem Prokuratora Rejonowego w Sieradzu wykonali oględziny i  zebrali ślady na miejscu zdarzenia. Funkcjonariusze zbadali stan trzeźwości kierującej fordem. Wynik badania wskazał, że 39 – latka była trzeźwa. Prowadzone w tej sprawie postępowanie wyjaśni okoliczności w jakich doszło do tego wypadku.

Policjanci apelują do wszystkich użytkowników dróg o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie się do obowiązujących przepisów. Wystarczy chwila nieuwagi i może dojść do poważnego w skutkach zdarzenia, w których poszkodowani tracą nie tylko zdrowie, ale i życie. Pamiętajmy, bezpieczeństwo na drogach zależny od nas samych.

  • miejsce wypadku śmiertelnego, na miejscu radiowóz nieoznakowany , karetka, straż pożarna
  • miejsce wypadku, uszkodzone pojazdy , straż pożarna