Archiwum 2013

W maju, lipcu i wrześniu 2013 r. miały miejsce ciekawe przedsięwzięcia dla i z udziałem młodzieży, promujące modę na życie bez uzależnień, które odbyły się we współpracy z naszymi partnerami zagranicznymi.

Zarząd MSW Ukrainy w obwodzie chmielnickim zorganizował koncert profilaktyczny pod nazwą „Młodzież w walce o życie bez narkotyków”, w którym wzięło udział 14 młodych ludzi z powiatu radomszczańskiego pod opieką funkcjonariuszy z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi i Komendy Powiatowej Policji w Radomsku. Delegacja zaprezentowała ideę programu prewencyjnego 'Profilaktyka a Ty' pilotowanego przez polską Policję.

Program artystyczny przedstawiony młodzieży ukraińskiej przez Grupę PaT z Radomska, zawierał:
- prezentację filmu profilaktycznego pt. „Ostatni sen” zrealizowanego w całości przez młodych uczestników koła teatralnego MDK w Radomsku;
- przedstawienie etiudy teatralnej poruszającej problem uzależnienia od narkotyków;
- inscenizację trzech bajek tatarskich z Teatru Bajek Muzeum Regionalnego w Radomsku;
- prezentację utworów muzycznych, wykonanych przez wokalistki;
- wspólne odśpiewanie hymnu PaT– „Nie wracajmy jeszcze na ziemię".

Następnie młodzież z Radomska wzięła udział w koncercie profilaktycznym zorganizowanym na rynku w m. Chmielnicki, gdzie występowali popularni artyści z Ukrainy. Wspólne zabawy, śpiew oraz nauka tańca ‘belgijskiego’ stały się inspiracją do kolejnych spotkań.

W ramach ogólnopolskiej akcji profilaktyczno-artystycznej VIII Przystanek PaT, KWP w Łodzi gościła policyjnych ekspertów ds. profilaktyki wśród nieletnich z Niemiec, Węgier i Ukrainy oraz dwie grupy młodzieży ukraińskiej. Była to doskonała okazja do zaprezentowania innowacyjnej metody przekazywania młodzieży treści profilaktycznych, angażowania młodzieży w działania promujące życie bez uzależnień i prezentowania alternatywnych sposobów spędzania czasu. Zaproszenie policyjnych ekspertów zajmujących się na co dzień profilaktyką wśród nieletnich pozwoliło na merytoryczną wymianę doświadczeń oraz promocję idei „PaT” poza granicami naszego kraju. Ponadto dwie grupy młodzieży ukraińskiej wraz z opiekunami (z Chmielnickiego i Kostiuchnówki) wzięło czynny udział w programie PaT na zasadach określonych dla pozostałych uczestników.

Z kolei sieradzka grupa młodzieży PaT za pomocą gestów, ruchów, mimiki twarzy, wykorzystując proste przedmioty i wymowną muzykę, zaprezentowała na Wołyniu w jaki sposób spędza wolny czas, co robi, by życie było piękne i wolne od uzależnień w przedstawieniu „Oddech”.

Szef łódzkiej Policji zapoznał audytorium z przesłaniem przedsięwzięcia. Strona polska dzieli się dobrą praktyką, ukazując sposób, który polska Policja wykorzystuje, by zapobiegać problemom uzależnień wśród młodzieży. Słowo zostało zilustrowane kilkuminutowym filmem o twórczej działalności sieradzkiej Grupy PaT oraz pokazem zdjęć z VIII Przystanku PaT w Łodzi.

 

 • Zdjęcie grupowe uczestników na tle sceny z zasłoniętą kurtyną
  Zdjęcie grupowe uczestników na tle sceny z zasłoniętą kurtyną
 • Zdjęcie uczestników od tyłu na tle estrady w plenerze
  Zdjęcie uczestników od tyłu na tle estrady w plenerze
 • Zdjęcie grupowe funkcjonariuszy w mundurach na scenie na tle kurtyny
  Zdjęcie grupowe funkcjonariuszy w mundurach na scenie na tle kurtyny
 • Zdjęcie części z ogółu uczestników imprezy - widok z góry
  Zdjęcie części z ogółu uczestników imprezy - widok z góry
 • Zdjęcie młodzieży uczestniczącej w inicjatywie - zdjęcie na zewnątrz z banerem "PRZYSTANEK Pat" na górze
  Zdjęcie młodzieży uczestniczącej w inicjatywie - zdjęcie na zewnątrz z banerem "PRZYSTANEK Pat" na górze
 • Zdjęcie uczestników przedstawienia na scenie na tle kurtyny z emblematem
  Zdjęcie uczestników przedstawienia na scenie na tle kurtyny z emblematem
 • Zdjęcie dwojga prelegentów na scenie obok ekranu z wyświetloną prezentacją
  Zdjęcie dwojga prelegentów na scenie obok ekranu z wyświetloną prezentacją
 • Zdjęcie dorosłych uczestników przedsięwzięcia w trakcie oficjalnego spotkania w sali udekorowanej flagami ukraińskimi
  Zdjęcie dorosłych uczestników przedsięwzięcia w trakcie oficjalnego spotkania w sali udekorowanej flagami ukraińskimi
 • Zdjęcie uczestników warsztatowej części zajęć w przedszkolu wraz z kilkorgiem osób dorosłych - opiekunów i oficjalnych przedstawicieli
  Zdjęcie uczestników warsztatowej części zajęć w przedszkolu wraz z kilkorgiem osób dorosłych - opiekunów i oficjalnych przedstawicieli